Kia ora! Abychom vám stihli doručit objednávky pod stromeček, tak objednávejte nejpozději do 15.12.

Syrah nebo Shiraz?

To je otázka, která nám vrtala hlavou tak dlouho až jsme se rozhodly na to podívat více do hloubky. Jsme sice v našich geografických podmínkách uprostřed léta a mnozí holdují v letních dnech spíš osvěžujícím bílým a růžovým vínům. Ale 28. července je den, kdy se ve světě a zejména v tom vinařském slaví Mezinárodní den Syrahu a tak se to téma skvěle nabízí. Pojďme si tedy něco říct k této odrůdě.

 

Něco k původu odrůdy Syrah/Shiraz

Syrah se zrodil a vyrostl ve Francii. Je to tmavá odrůda révy vinné pěstovaná po celém světě a používaná především k výrobě červeného vína. Odrůda vznikla křížením staré jihofrancouzské odrůdy Dureza s odrůdou Mondeuse Blanche z oblasti Savojska ve francouzských Alpách. Syrah je jednou z nejdůležitějších odrůd révy vinné v oblasti údolí Rhôny ve Francii. V severní části Rhôny je jedinou červenou odrůdou, ze které je povoleno vyrábět víno z apelací, které se nacházejí v oblasti Rhôny. 

Legendy o původu odrůdy Syrah vycházejí z dalšího hojně používaného označení - Shiraz. Protože se v Shirazu, hlavním městě tehdejší Perské říše (dnešní Írán), vyrábělo známé víno Shirazi, legendy tvrdí, že Syrah pochází ze Shirazu a poté byl přivezen do oblasti Rhôny. Uvádějí se dvě značně odlišné verze této pověsti, které uvádějí různá svědectví o tom, jak se odrůda dostala do Francie. Podle jedné verze mohli Féničané přivézt odrůdu Syrah/Shiraz do své kolonie v okolí Marseille (tehdy známé jako Massilia), kterou založili Řekové kolem roku 600 př. n. l. Ale jakékoli důkazy se nedochovali, a navíc odrůda později z oblasti Marseille vymizela.

 

 

Kde ve světě se nejvíce pěstuje 

Ve Francii se nachází nejvíce vinic s odrůdou Syrah na světě. Jak jsme nastínili v předchozím odstavci, Syrah se pěstuje po celém údolí řeky Rhôny. Vína, která se tu vyrábějí, se velmi liší. Rozdíly v kvalitě půdy i změny ve sklonu terénu mají tendenci vytvářet různé styly vína. 

Syrah je také klíčovou odrůdou mnoha směsí. Může být použita k doplnění struktury a barvy Grenache ve směsích z jižní Rhôny, včetně Côtes-du-Rhône a Châteauneuf-du-Pape. Syrah je také jedinou červenou odrůdou používanou ve vínech ze severní Rhôny. V roce 1968 existovalo ve Francii pouze 2 700 hektarů vinic Syrah, především v tradičních apelacích severní Rhôny. Vína ze severní Rhôny byla “znovuobjevena” v 70. letech 20. století a výsadba se proto výrazně rozšířila. V roce 1988 činil celkový počet francouzských vinic 27 000 hektarů a v roce 1999 bylo již 50 700 hektarů vinic s odrůdou Syrah. 

Austrálie je druhým největším producentem Syrahu, který tvoří přibližně 40 % celkové produkce vína v zemi. U protinožců se Syrah téměř vždy nazývá Shiraz (s výjimkou Nového Zélandu) a vyrábí se z něj nejznámější a nejdražší australská vína jako je Penfold's Grange Bin 95 a Henschke Hill of Grace.

Ve Španělsku jsou výsadby Syrah také velmi významné, ale vína se téměř vždy mísí s jinými odrůdami a na etiketách se objevuje název Syrah jen zřídka.

Nový Zéland vstoupil celkem nedávno do klubu zemí produkujících Syrah. Z naší nabídky na e-shopu můžete ochutnat Syrah 2018 z vinařství Craggy Range.  Za poslední dekádu se výsadba této odrůdy zdvojnásobila na 430 hektarů. Novozélandští vinaři používají téměř vždy výraz Syrah, aby zdůraznili chladné podnebí Nového Zélandu a peprný a minerální styl produkovaných vín.

Celý "Nový svět" se nechal zlákat touto bohatou a kořenitou odrůdou, přičemž odrůdová vína se ve významných množstvích vyrábějí v Jižní Africe, Spojených státech a Chile. Tam se pro označení stylu vína často používá název Syrah nebo Shiraz.

Pojďme si to tedy shrnout - "Syrah" označuje víno vyrobené zpravidla v chladnějším klimatu ve střídmějším stylu, zatímco označení "Shiraz" je vyhrazeno pro plnější, s větším obsahem alkoholu a bujaré projevy této odrůdy.

Láhev Craggy Range Syrah 2018

Charakteristika a chuťový profil

Styl a chuťový profil vín vyrobených ze Syrahu je ovlivněn klimatem, kde se hrozny pěstují. Mírné klima (například severní údolí Rhôny a části oblasti Walla Walla AVA ve státě Washington) má tendenci produkovat středně plná až plná vína se středně vysokým až vysokým obsahem tříslovin a tóny ostružin, máty a černého pepře. V horkém podnebí (například na Krétě a v oblastech Barossa Valley a McLaren Vale v Austrálii) je Syrah plnější, s jemnějšími tříslovinami, džemovitějším ovocem a kořenitými tóny lékořice, anýzu a zemité kůže. V mnoha oblastech kyselost a obsah tříslovin má příznivý potenciál pro stárnutí (archivaci) vyráběných vín.

Tato odrůda tu má dlouhou historii, která sahá až do poloviny 19. století, a dnes se téměř 90 % výsadeb nachází v Hawke's Bay a Aucklandu/Northlandu.

Novozélandský Syrah se vyznačuje jasnou, kořenitou chutí a elegantní strukturou, okamžitě oceníte intenzivní odrůdovou odlišnost, podobnou elegantnímu stylu ve vínech ze severní Rhôny, plnou chutˇ švestek a pikantního černého pepře a někdy i s nádechem fialek.

Jen málokteré červené víno dokáže perfektně doplnit výraznou chuť pečené kachny, tak jako ovocně čistý a krásně vonící novozélandský Syrah. Skvěle se také hodí ke grilovaným masům a hovězímu masu podávanému s omáčkou nebo k rajčatovým pokrmům, pizze nebo boloňské omáčce.

 

 

Zdroj: decanter.com, nzwines.com, vivino.com